تفاوت گرافیک مجزا و آنبرد چیست؟

دسته بندی :مطالب مفید 456

گرافیک آنبرد چیست؟

گرافیک آنبرد به رایانه ای اطلاق می شود که واحد پردازش گرافیکی ( GPU) روی همان قالب CPU ساخته شده است و این کار با چندین مزیت همراه است این کارت کوچک کم مصرف است و از یک گرافیک مجزا ارزان تر است. قبلا گرافیک های آنبرد شهرت بدی داشته اند اما در سال های اخیر پیشرفت های زیادی کرده اند و امروزه برای استفاده های عمومی از جمله بازی های معمولی-تماشای فیلم های باکیفت 4K به اندازه کافی مناسب شده اند.

کارت گرافیک مجزا چیست؟

کارت گرافیک مجزا یک قطعه سخت افزاری است که برای مدیرت عملکردگرافیکی یک رایانه استفاده می شود ،از مزایای گرافیک مجزا این است که شما می توانید کارهای گرافیکی سنگین را نیز به خوبی انجام دهید زیرا این کارت مجزا حافظه سیستم را به اشتراک نمی گذارند،خودشان حافظه اختصاصی دارند (VRAM) ، منبع تغذیه و سیستم خنک کنددگی جدا دارند که قدرت واقعی آنها محدود نمی شود . از جنبه های منفی آن نیز می توان به گران بودن-بزرگ بودن-داغ کردن_ مصرف انرژی زیاد اشاره کرد، که با توجه به کاربرد آن طبیعی است.

قبل از خرید لپ تاپ حتما توجه کنید که چه نیازی دارید تا خرید هدفمندی داشته باشید.اگر گیمرحرفه ای-طراح کارهای گرافیکی-یا فعالیت مربوط به رندرینگ دارید حتما به سراغ گرافیک جزا بروید.اما اگر لپ تاپ را برای استفاده های روزمره همچون تماشای فیلم-وبگردی – تایپ و تحقیق و امور دانشجویی هستید بهترین گزینه لپ تاپ با گرافیک آنبرد است زیرا می توان با هزینه ای مناسب دستگاهی سبک، نازک، و کم مصرف تهیه کرد.

جعفری بشیر

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: